fbpx

Провалник фатен на дело во обложувалница

Тој бил фатен при обид да изврши „тешка кражба“ во обложувалницата во Тетово и кај него бил пронајден и одземен предметот со кој ја отворил вратата

-

Тетовската полиција ноќеска фатила провалник на дело во обложувалница.
Станува збор за С.Н.(32) од Ново Село, општина Желино.

Тој бил фатен при обид да изврши „тешка кражба“ во обложувалницата во Тетово и кај него бил пронајден и одземен предметот со кој ја отворил вратата.

Лицето е задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Лажна реклама за чај ги злоупотребува аналитичарот Петар Арсовки и доктор Драган Даниловски

Објавата шири морбидна лага дека починал политичкиот аналитичар Петар Арсовски, чијашто фотографија е злоупотребена. Кога ќе го отворите линкот за да ја дознаете вистината, тој ве води на страница...