fbpx

Приведен џебџија во Скопје – украл мобилен телефон од малолетничка

Крадецот бил откриен близу Бит Пазар во Скопје. Тој при качување во автобус бил затекнат во вршењето на кражбата на мобилен телефон од малолетничка од Скопје

-

Скопјанец стар 55 години вчера бил приведен од полицијата, откако бил фатен на дело крадејќи мобилен телефон од девојка.

Крадецот бил откриен близу Бит Пазар во Скопје. Тој при качување во автобус бил затекнат во вршењето на кражбата на мобилен телефон од малолетничка од Скопје.

Телефонот бил вратен на сопственичката, а лицето било приведено во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...