fbpx

Автобус на ЈСП Скопје заврши врз жардинерите кај ТЦ „Мавровка“ – Повредени се возачот и еден патник

Во центарот на Скопје двокатен автобус од ЈСП Скопје се заби во жардиниера. Возачот и еден од патниците се пренесени во болница за да им се укаже лекарска помош

-

Двокатен автобус на ЈСП – Скопје од засега неутврдени причини заврши врз заштитната ограда на жардинериите на булеварот пред ТЦ „Мaвровка“ во Скопје.

Инцидентот се случи на 08.07.2024 г. во 14:50 часот и бил пријавен во СВР Скопје. Според информациите, еден патник и возачот, кој управувал со двокатниот автобус на ЈСП, им е укажана помош во болница.

Полициски службеници на СВР Скопје веднаш излегле на местото на настанот.

Марио Спасевски
Марио Спасевски
Новинар, Подкастер, Туризолог, Надреалист, Гејминг Гуру, Авантурист, Патник низ времето...

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...