Економија

Ребалансот на буџетот ќе се најде пред пратениците пред летниот одмор

22 јуни, 2017 - 14:04 (META)  Скопје Министерот за финансии, Драган Тевдовски, информираше дека се работи на подготовки на ребалансот на буџетот, кој пред пратениците ќе биде доставен пред тие да заминат на летен одмор. – Во моментов правиме проценка на обврските со буџетот. Ќе направиме сè…

Во Охрид пристигнаа полски туристи со првиот чартер-лет од Катовице

22 јуни, 2017 - 13:26 (META)  Охрид „ТАВ Македонија“ утрово го пречека првиот чартер-лет од Полска на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид, одбележувајќи го почетокот на соработката меѓу „ТАВ Аеродроми“ и еден од најголемите полски тур-оператори „Рего-бис“. Првиот чартер-лет, управуван од полската авиокомпанија „Смол планет ерлајнс“…

Видеа