fbpx

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Литар дизел од ноќеска ќе чини 76 денари, исто како и маслото за горење

-

Нафтените деривати од вечерва со нови цени, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕВУ).

Малопродажните цени на Еуродизел и Екстра-лесното масло за домаќинство се намалуваат за 1,5 денари. Литар дизел од ноќеска ќе чини 76 денари, исто како и маслото за горење.

Од друга страна, моторниот бензин Еуросупер БС-95 ќе поскапи за 1 денар за литар и ќе чини 87,5 денари. Еуросупер БС-98, пак, поскапува за денар и половина, па од ноќеска на бензинските станици ќе се продава за 90 денари за литар.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Стара невистинита вест дека пијан Србин убил ајкула во Египет, преку руски медиуми стаса и кај нас

Уште во 2010 година Дејли Мејл пишува за лажниот настан на српски турист, кој убил ајкула која ги плашела туристите во египетскиот туристички центар Шарм ел Шеик. Приказната станала интернет...