Подглавна секција

СЈО со 1.560 докази ќе ја докажува вината на Кочан и на другите во „Труст“

23 ноември, 2017 - 15:22 (META)  Скопје Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште од судскиот процес „Труст“ презентираше вкупно 1.560 докази, наведени на 81 страница, против бизнисменот Сеад Кочан, Василие Авировиќ и Сафет Ватиќ, обвинети во случајот. Меѓу доказите, кои беа изведени на денешната расправа, се и…

Министерски самослик во комби низ Струмица

23 ноември, 2017 - 14:17 (META)  Струмица Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, на свoјата фејсбук-страница објави фотографија од македонските и од бугарските министри како се возат во комби, со наслов „Добрососедство… #МКБГ во Струмица“. Освен Шекеринска, на сликата се и вицепремиерот за економски прашања, Кочо…