Свет

Убиени напаѓачите на хотелот во Кабул, пет лица загинати

21 јануари, 2018 - 10:25 (META)  Кабул Нападот на хотелот „Интерконтинентал“ во главниот град на Авганистан, Кабул е завршен, изјави портпаролот на Министерството за внатрешни работи на Авганистан, Надиб Даниш. Четворицата напаѓачи се убиени, а 153 луѓе биле спасени, вклучувајќи и 41 странец. По 13 часа судир…

Трамп: Демократите ми дадоа „убав подарок“ за првиот јубилеј како претседател

20 јануари, 2018 - 16:03 (META)  Вашингтон Американскиот претседател Доналд Трамп ги обвини демократите заради тоа што американската влада е во финансиска блокада. -Демократите се многу позагрижени за илегалните мигранти отколку што ги загрижува нашата војска или безбедноста на нашата јужна граница – напиша Трамп на „Твитер“.…