Хроника

Кривична пријава за 28-годишен скопјанец за убиството на улицата Џон Кенеди

12 февруари, 2018 - 11:14 (META)  Скопје СВР Скопје соопшти дека во соработка со Основното јавно обвинителство во Скопје, денеска поднел кривична пријава против О.А. (28) од Скопје, кого го сомничи дека е убиецот што на 20 декември лани на автобуска постојка спроти гимназијата „Цветан Димов“ на…

Се утврдува идентитетот на телото најдено во опожарена куќа во Песочан

19 февруари, 2018 - 12:46 (META)  Охрид Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид го завршил увидот во куќата во селото Песочан, Општина Дебарца, што била опожарена вчеравечер, по што било најдено мртво тело на маж со неутврден идентитет. На увидот присуствувало и вешто лице од областа…