fbpx

ЦУК: Едно лице загина, а три се тешко повредени во сообраќајка во Ранковце

Автомобилот удрил во банкина, информираат во ЦУК

-

Eдно лице загина а три се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случила ноќеска во селото Љубанци, општина Ранковце, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК).

„Регионалниот ЦУК Куманово, известува дека синоќа сообраќајна несреќа при која автомобил удрил во банкина во реонот на с. Љубанци, Општина Ранковце, при што животот го загуби едно лице, а три лица се здобиле со тешки телесни повреди и истите се пренесени во болница во Куманово“, информираат во ЦУК.

Сообраќајот на тој патен правец во периодот од два до пет часот по полноќ бил во целосен прекин.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Сајберпанк играта „Ghostrunner“ до утре е бесплатна на „Epic Games“

Играта „Ghostrunner“ со сајберпанк тематика, паркур скокање и прекачување каде играте „уличен самурај” што користи надградена катана и кибернетски импланти, е достапна за бесплатно преземање од „Epic Games“ до...