fbpx

Сообраќајна несреќа на патот Скопје-Велес, засега нема информации за повредени или жртви

Возило во сребрена боја стои превртено на едната коловозна лента, а тоа го закочува нормалното движење по коловозот

-

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска на патниот правец Скопје-Велес. Засега нема официјални информации за загинати или повредени лица. Екипи на Министерството за внатрешни работи вршат увид на местото на несреќата.

Возило во сребрена боја стои превртено на едната коловозна лента и го забавува движењето по коловозот.

Фото: Мета.мк

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Украина изминативе месеци со помала помош за справување со руската агресија

Воената и финансиската помош за Украина за справување со руската агресија во изминативе месеци значително е намалена, соопшти килскиот Институт за светска економија, пренесува германската новинска агенција ДПА.  Официјален Кијив...