Хроника

Кинез кој работел на автопатот Охрид – Кичево, фатен како поставува стапици за животни

21 јуни, 2017 - 13:02 (META)  Кичево Градежен работник од Кина, кој работел на изградбата на автопатот Охрид – Кичево, вчера околу 14 часот бил фатен од полициска екипа како поставува стапици за животни во селото Малкоец, соопшти СВР Охрид. Станува збор за З.З. (44), кој бил…

Две жртви во сообраќајки во Арачиново и на автопатот Градско – Велес

21 јуни, 2017 - 12:55 (META)  Скопје Две лица ги загубиле животите во сообраќајни незгоди што се случиле вчера, соопшти МВР. Првата сообраќајка се случила околу 17.30 часот, на улицата 1 во селото Арачиново. А.С. (29) од Арачиново, кој управувал со џип „мерцедес“, удрил во С.Ш. (60),…