Хроника

Откриени седум мигранти кај Смоквица

5 октомври, 2018 - 9:20 (META)  Гевгелија Вчера во 20.30 часот на клучката во село Смоквица полициски службеници запреле автомобил „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(45) од с.Арачиново, скопско, информираат од МВР. Притоа, во возилото биле затекнати седум мигранти, од кои шест од Авганистан…

Разбојништво во менувачница во Тетово

19 септември, 2018 - 9:46 (META)  Тетово Четири лица, од кои двајца италијански и двајца македонски државјани, приведени се поради основи на сомнение дека вчера извршиле кривично дело „разбојништво“ во менувачница во Тетово, соопштуваат од Секторот за внатрешни работи Тетово. „Првоосoмничениот се товари дека влегол во објектот…