fbpx

Двајца загинати во сообраќајна несреќа на патот Гостивар-Кичево

„Во несреќата, од здобиените повреди, двајцата возачи починале на местото, а смрт констатирале лекари од гостиварската Итна помош. Јавен обвинител и екипа од гостиварското Одделение за внатрешни работи извршиле увид на местото“, информираат од МВР

-

Две лица загинаа во сообраќајната несреќа што утрово во 7:10 часот се случи на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на каменоломите. Сообраќајот беше во прекин во двата правци до 9:50 часот утрово, а во моментов е нормализиран.

Сообраќајната несреќа ја потврди и Министерството за внатрешни работи (МВР), од каде информираат дека во неа учествувале две патнички возила: „ауди“ со странски регистарски ознаки управувано од 42-годишниот Е.З. од Кичево и „шкода“ со скопски ознаки што ја управувал Ш.Н. (48) од тетовското село Камењане.

„Во несреќата, од здобиените повреди, двајцата возачи починале на местото, а смрт констатирале лекари од гостиварската Итна помош. Јавен обвинител и екипа од гостиварското Одделение за внатрешни работи извршиле увид на местото“, информираат од МВР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Грчкиот дипломат Рокас доаѓа на местото на Дејвид Гир како амбасадор на ЕУ за С. Македонија

Жосеп Борел, високиот претставник на Европската Унија, номинираше 44 нови шефови на делегации на ЕУ, вклучително и нови амбасадори на ЕУ во Босна и Херцеговина, Црна Гора и Северна...