Економија

Бектеши – Дукс: Унгарски компании заинтересирани за проекти во Македонија

15 јуни, 2017 - 12:26 (META)  Скопје Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска се сретна со амбасадорот на Унгарија во Македонија, Ласло Иштван Дукс. Дукс го информирал Бектеши дека многу унгарски компании биле заинтересирани да учествуваат во спроведувањето на различни проекти од областа на инфраструктурата, енергетиката и…

Анѓушев – Ликсиан: Најдовме компромис за проблемот со автопатиштата

21 септември, 2017 - 8:35 (META)  Скопје Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, имал средба со амбасадорката на Кина во земјава, Јин Ликсиан, на која било разговарано и за изградбата на двете делници на автопатиштата кои ги изведува кинеската компанија „Синохидро“ и се финансирани од заемот од…

Видеа