Балкан

Спасовски: Радикализмот е заеднички проблем на Македонија и на БИХ

22 септември, 2017 - 11:56 (META)  Сараево Екстремниот радикализам е заеднички проблем на Македонија и на Босна и Херцеговина, но, и глобален проблем, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во Сараево по средбата со неговиот домаќин, министерот за внатрешни работи на БИХ, Драган Мектиќ. – Двете…

Сириска опозиционерка и нејзината ќерка пронајдени мртви во Истанбул

22 септември, 2017 - 11:32 (META)  Истанбул Сириската опозициска активистика и нејзината ќерка – новинарка се пронајдени мртви во нивниот стан во источниот дел на Истанбул, јавија денеска турските медиуми. Телата на шеесетгодишната Тела Арубе Баракат и нејзината 22-годишна ќерка Хала Баракат биле пронајдени од полицијата, откако…