Економија

Груевски: Декласификацијата на субвенциите на странските инвеститори е штетна

3 септември, 2017 - 16:12 (META)  Скопје Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска на прес-конференција во партиското седиште ја критикуваше новата влада дека не постигнала никаков резултат со странски инвестиции, ниту има нови работни места кои се резултат на такви инвестиции. Груевски смета дека министрите во владата…

Ковачевски: Буџетот ќе биде донесен најдоцна до 23 декември

8 декември, 2017 - 10:31 (META)  Скопје Буџетот за 2018 година може да биде донесен најдоцна до 23 декември, изјави за „Мета“ пратеникот на СДСМ, Васко Ковачевски, кој претседаваше со Комисијата за финансирање и буџет. Тој додаде дека се чека претседателот на Собранието, Талат Џафери, да се…

Видеа