Европа

Седумгодишното момче кое се водеше за исчезнато во нападот во Барселона починало

20 август, 2017 - 16:07 (META)  Барселона Седумгодишното момче од Австралија, Џулијан Кадмен кое се водеше за исчезнато за време на терористичкиот напад во Барселона, денеска починало во болницата каде што се лекувало, јавуваат светските медиуми. Дедото на Џулијан, Тони Кадмен од Сиднеј на неговиот фејсбук-профил напиша

Тројца од петмината убиени терористи во Камбрилс се идентификувани

19 август, 2017 - 11:33 (META)  Барселона Шпанската полиција потврди дека телата на тројца од петмина убиени терористи во Камбрилс се идентификувани, а во тек е потрага по возачот на комбето кој уби 14, а 100 лица беа повредени во Барселона. Шпанската полиција и безбедносните служби почнале…