Европа

Во терористичкиот напад во Лондон има четворица загинати и 20 повредени

22 март, 2017 - 18:49 (META)  Лондон Четири лица загинаа, а 20 се повредени во Лондон, при истрелите од огнено оружје пред британскиот парламент во Вестминстер, кои се случија денеска попладне. Британската полиција овој напад го оквалификува како терористички. Според пишувањата на британските медиуми, напаѓачот најпрво со…

Пукање пред британскиот парламент – има и жртви

22 март, 2017 - 15:08 (META)  Лондон Истрели од огнено оружје се слушнати пред британскиот парламент во Вестминстер, Лондон, јавуваат светските медиуми. Како што јавува британскиот весник „Телеграф“, застрелан маж лежи пред зградата на Парламентот, додека двајца други се повредени. Според очевидци, автомобил прегазил пет пешаци, пред…