fbpx

MPB: Dokumentet e Zaevit janë gënjeshtër, DSK-ja kurrë s’ka ndjekur gazetarë në mënyrë paligjshme

-

Ministria ePunëve të Brendshme përmes njoftimin reagon ndaj konferencës së sotme të shtypit të liderit të LSDM-së, në të cilin thuhet se dokumentet që sot i prezantoi Zaev, e që kanë të bëjnë me përgjimin dhe ndjekjen e gazetarëve, janë gënjeshtër e kulluar e jo dokumente të DSK-së.

“MPB dhe DSK gjatë udhëheqjes së deritanishme asnjëherë në mënyrë joligjore nuk kanë ndjekur e as nuk kanë bërë analizë ndaj gazetarëve. Tërësisht i kemi respektuar Kushtetutën dhe Ligjet e RM-së dhe kemi punuar në përputhje me të njëjtat. Ashpër demantojnë të gjitha shpifjet e publikuara sot nga ana e të dyshuarit të katërt, Zoran Zaev”- thuhet në njoftimin e MPB-së.

Në fund të njoftimin thuhet se me aktvendimin e sotëm për një prej të dyshuarve ka filluar epilogu për rastin “Puçi”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.