fbpx

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци пред истражен судија

-

Осомничениот за трикратното убиство во Каварадардци денеска треба да се појави пред јавен обвинител во Велес, кој се очекува да му изрече мерка притвор во траење од 30 дена.

Тој, во неделата, ги уби таткото, мајката и сестрата на својата сопруга, од која се разведувал, а беше уапсен вчера на градските гробишта во Кавадарци.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Доналд Трамп обвинет за погрешно постапување со стотици доверливи документи

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е обвинет за погрешно постапување со стотици доверливи документи, вклучувајќи и такви за американски нуклеарни тајни и воени планови. Обвинителите велат дека кога Доналд Трамп...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download lenevo firmware
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=