fbpx
Пребарај

Souls - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш
Wu Long Fallen Dynasty слика превземена од Steam

Wo Long: Fallen Dynasty најнова Souls игра на пазарот

Пред неколку дена излезе Wo Long: Fallen Dynasty најновата 'Souls' игра што привлече огромно внимание, oсобено затоа што има демо на Steam што може...

Бесплатно демо за платформската игра „Бласфемос“

На Steam може да се симне бесплатно демо од играта Blasphemous. Станува збор за платформска игра за возрасни која функционира како Souls игра, а...

Сајберпанк играта „Ghostrunner“ до утре е бесплатна на „Epic Games“

Играта „Ghostrunner“ со сајберпанк тематика, паркур скокање и прекачување каде играте „уличен самурај” што користи надградена катана и кибернетски импланти, е достапна за бесплатно...
Слика од Генџи од Овервач во сопственост на Blizzard

Нови гејминг вести за Overwatch 2, Guild Wars 2 и WoW како и попусти на Steam

Кои игри во моментов се на попуст? Каква е ревитализацијата на Overwatch 2 и кои нешта се преработени во играта? Кои се новите комбинации...
Where winds meet Скриншот од трејлер на YouTube

Игри со самураи и нинџи што ќе излезат годинава

За годинава се најавени неколку игри на тема „Источни воини” - самураи, нинџи, кинески воини. Претходниците на игрите што ги презентираме се несомнено "Sekiro",...

Модот на Елден Ринг наречен „Convergence Mod” има огромна популарност

Модот направен за играта Елден Ринг наречен „Convergence Mod“ моментално има огромна популарност поради широкиот спектар на нови можности што ги нуди. Има стотици...

Најнови случувања околу игрите на Близард: WoW, Diablo 4 и Diablo Immortal

Во најновите случувања за игрите на Близард, компанијата гигант во гејмингот чија холдинг компанија „Активижн“ се спои со Мајкрософт, објави детали за новитетите што...

Baldur’s Gate 3 е игра на годината: Погледнете ги највпечатливите трејлери и победниците на The Game Awards 2023

Најнаградувана игра на последните Game Awards дефинитивно е Baldurs Gate 3, која воедно го доби признанието и за игра на годината, што и беше...
Elden Ring screenshot lichna arhiva na Ivan Stojanovski se koristi so dozvola

Играта „Господарите на паднатите“ (Lords of the Fallen) пропадна, „Лагите на Пи“ (Lies of P) станува сè попопуларна

Играта Господари на паднатите (Lords of the Fallen) „пропадна", односно, стана крајно разочарувачка само неколку дена по нејзиното излегување на пазарот. Токму како што...
Dragon's Dogma 2 Screenshot from the main site of the game dragonsdogma.com

Златно доба на RPG игрите: Во исчекување на Path of Exile 2, Dragon’s Dogma 2 и Titan’s Quest 2

Моментално според гејминг критичарите живееме во новото Златно доба на RPG игрите и има одлично видео од IGN што ја објаснува оваа појава. Неслучајно,...

Најдобрите и најнови трејлери за игри од Gamescom 2023

На настанот Gamescom 2023 преку неколкучасовен стрим во живо беа претставени најновите и најдобрите трејлери за видео игри. Самите трејлери се добри и ги...
Naraka Bladepoint Free To Play -скриншот од Стим

Играта Нарака блејдпоинт е бесплатна на Стим

Една од подобро сработените батл ројал игри „Нарака блејдпоинт“ (Naraka Bladepoint) која претходно се плаќаше, од пред неколку дена е бесплатна на Стим односно...
Спајдермен Мајлс Моралес слика од Clutchpoints

Квалитетни нови игри беа најавени на настанот PlayStation Showcase 2023

Пред неколку дена излегоа голем број трејлери за нови добри игри на настанот Playstation Showcase 2023. Решивме да ги издвоиме најинтересните игри и да...
Star Wars Jedi: Survivor слика превземена од Steam

Нови игри со трејлери кои излегуваат во овој месец

Ги извоивме најдобрите од новоочекуваните игри со трејлери кои излегуваат месецов (април 2023).  Star Wars Jedi:Survivor  https://www.youtube.com/watch?v=bmj3ty-Wt48 Една од најочекуваните игри е Star Wars Jedi: Survivor. Играта...
Scars Above скриншот од играта на Steam

Српската фирма Studio Mad Head Games ја направи играта Scars Above што делува како високобуџетна игра

Српската фирма Studio Mad Head Games ја направи играта Scars Above што делува како високобуџетна игра. Во Србија во последниве неколку години правењето компјутерски...
Dark Souls as a 80ties dark fantasy movie pics

Вештачка интелигенција: Како би изгледале игрите во форма на филмови со тема мрачна фантастика

Од декември минатата година интернетот е преплавен со фотографии генерирани од вештачка интелигенција за тоа како одредени игри би изгледале како филмови со тема...
Tekken 8 скриншот од Steam

Најнови трејлери за видео игрите Tekken 8, Star Wars Jedi: Survivor и Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Ги издвојуваме скорешните најдобри нови трејлери за видео игри кои се всушност нови верзии на веќе посточеки докажани наслови кои се очекуваат во блиска...
Скриншот превземен од главниот сајт на играта Black Myth: Wukong-авторски права Game Scienece Interactive Technology Co

Нов „гејмплеј“ од Black Myth: Wukong – игра што претендира да биде следната Elden Ring

Black Myth: Wukong е Souls игра која претендира да биде наследник на Elden Ring, единствена од поновите Souls игри кои ги има многу, со...
Lies of P скриншот од официјалниот Твитер на Играта

„Lies of P“ – најновата игра со сосема нова перцепција на ликот на Пинокио

Lies of P е рекламирана како игра во која „Пинокио“ е поставен како „фраерски“ лик. Исто така ја асоцираат и со две други игри...
Illusion Lands слика од Steam

Illusion Lands -игра сублимат од сите подобри RPG игри

Она што е интересно кај оваа Dark Fantasy RP игра е што за неа се земени многу карактеристики од повеќе популарни игри и што...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ