fbpx
Пребарај

Souls - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш
Скриншот превземен од главниот сајт на играта Black Myth: Wukong-авторски права Game Scienece Interactive Technology Co

Нов „гејмплеј“ од Black Myth: Wukong – игра што претендира да биде следната Elden Ring

Black Myth: Wukong е Souls игра која претендира да биде наследник на Elden Ring, единствена од поновите Souls игри кои ги има многу, со...
Lies of P скриншот од официјалниот Твитер на Играта

„Lies of P“ – најновата игра со сосема нова перцепција на ликот на Пинокио

Lies of P е рекламирана како игра во која „Пинокио“ е поставен како „фраерски“ лик. Исто така ја асоцираат и со две други игри...
Illusion Lands слика од Steam

Illusion Lands -игра сублимат од сите подобри RPG игри

Она што е интересно кај оваа Dark Fantasy RP игра е што за неа се земени многу карактеристики од повеќе популарни игри и што...
The Lords Of The Fallen Скриншот од Youtube

Најавен вториот дел од Lords of the Fallen – официјалниот трејлер е со музика од Danzig

Најавен е вториот дел од Lord of the Fallen -"Souls like" игра слична на Еlden Ring. Досега успехот на Elden Ring беше само моментално...
Скриншот од Soulframe од Digital Extremes

Soulframe е најновата бесплатна игра во развој од креaторите на Warframe

Soulframe е најновата бесплатна MMORPG игра во развој од креaторите на Warframe, која што беше најавена на најновиот Tennocon 2022 од фирмата Digital Extremes....
Unreal Engine 5 скриншот од главниот вебсајт

Погледнете ги најновите продолжени трејлери од игри направени во Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 е моментално најдобриот Engine за правење игри. Иако и Unity engine-от е солиден, факт е дека Unreal Engine 5 произведува игри...
Скриншот од Epic Games за Rogue Legacy

Забавната платформска игра Rogue Legacy бесплатна на Epic Games до 14 април

Забавната платформска игра Rogue Legacy е бесплатна на Epic Games до 14 април. Се работи за игра што ја нарекуваат „наследник“ на Ghosts and...
Скриншот од Steam за игри на попуст

Препораки за игри кои може да се купат на пролетниот попуст на Steam и Battle.net

Проследете ги нашите препораки за игри на големи попусти што може да се купат на пролетниот попуст на платформата на Blizzard: Battle.net и на...
Elden Ring скриншот од трејлер

Elden Ring „руши рекорди“ со најдобри оценки на релевантни гејминг сајтови

Откако беше скоро објавена играта Elden Ring таа „руши рекорди“ со најдобри оценки на релевантни гејминг сајтови. Каде и да побарате оценки за играта...
Скриншот од настанот Game Awards 2021

Погледнетe ги најновите трејлери за игри од Game Awards 2021

Неодамна заврши шоуто за Game Awards 2021 се објавија многу нови трејлери за нови игри како и надополнувања на веќе промовираните игри. Се доделија...
Фото GTA San Andreas Remastered

Нови игри коишто е планирано да излезат во претстојниов период

Многу значајни информации за излегувањето на нови игри ни доаѓаат периодов, за коишто сме сигурни дека владее огромен интерес меѓу гејмерите во земјава. Па така,...

Погледнете ги најновите трејлери за игри од Tokyo Game Show 2021

Tokyo Game Show 2021 се одржа во периодот од 29 септември до 3 октомври во јапонскиот главен град, при што овој планетарен настан ни...

Играта „Nioh“ бесплатна на „Epic Games“ до 16 септември

„Nioh: The Complete Edition“ е игра што во нормална продажба може да се купи за 50 евра, но „Epic Games“ ја даваат бесплатно на...

Погледнете ги најдобрите трејлери од Е3 2021

Погледнете ги најдобрите трејлери од Е3 2021 The Outer Worlds 2 https://youtu.be/VDYtI7kUU4k Ова е комичниот пародија трејлер(воедно и официјален трејлер) за играта The Outer Worlds 2 игра...

Играта Hellpoint бесплатна на GOG до 17ти јуни

Ако ви се допаѓаат игрите во стилот на Dark Souls ова е игра за вас. Играта Hellpoint e бесплатна за преземање на GOG до...

Летен фестивал за игри 2021(Summer game fest 2021)

Летниот фестивал за игри 2021(Summer Game Fest 2021) започна на 10ти јуни, на самиот стрим во живо најавија многу нови игри претежно за конзоли...
freetousesoundscom на Unsplash

Конкурс за краток хорор расказ: „Илузија“ – втора награда

Вечерва се празнува „Ноќта на вештерките“ или Halloween кој секоја година се одбележува на 31 октомври, ноќта пред празникот „Сите светци“ (All Saints) во...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ