fbpx
Пребарај

Diablo 4 - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш

Најнови случувања околу игрите на Близард: WoW, Diablo 4 и Diablo Immortal

Во најновите случувања за игрите на Близард, компанијата гигант во гејмингот чија холдинг компанија „Активижн“ се спои со Мајкрософт, објави детали за новитетите што...
WoW Eldrich Deathknigth _lichna arhiva na Ivan Stojanovski se koristi so dozvola

Најавени нови експанзии за World of Warcraft и Diablo 4 на Blizzcon

Годишната конференција на гејминг гигантот Близард, популарната „Близкон“ (Blizzcon) и годинава изобилуваше со најави за нови продолженијха и експанзии на веќе популарните игри. Така, најавена...
Diablo 4 скриншот од играта

Гејмерот Тај “Tyleniphe” е првото лице со слепило што успеало да ја заврши Diablo 4

Гејмерот Тај “Tyleniphe” е првото лице со слепило што успеало да ја заврши играта Diablo 4 без никаква туѓа помош. Инаку, играта Диабло 4...
Лилит Диабло 4 скриншот од Близард

Diablo 4 почнува одлично

Diablo 4 почна одлично, односно додека повеќето поголеми наслови од „Близард“ имаат проблеми при почнување кај најновата верзија од важни игри, како WoW и...
Лилит Диабло 4 скриншот од Близард

Diablo 4 ќе има отворена бета од 24 до 26 март

Diablo 4 ќе има отворена бета на која ќе може да се приклучи секој бесплатно. Бета евентот ќе трае од 24 до26 март, при...

Третата сезона на Диабло 4 излегува утре

Диабло 4 - сезона 3 излегува утре. За жал, таа веќе доби лоши реакции од гејмери што ги видоа трејлерите. Главните коментари се дека дизајнот...
The Lords Of The Fallen Скриншот од Youtube

Илон Маск се стримаше играјќи „Диабло 4“, следи и промоција на втората сезона на „Диабло 4“

Илон Маск се покажа како најголем промотор на играта „Диабло 4“. Неговите стримовите додека гејма со играта „Диабло 4“ привлекоа огромно внимание, особено поради...

Илон Маск ќе стрима негово играње на Диабло 4

Илон Маск најави дека ќе го стрима неговиот гејмплеј на Диабло 4 за да го покаже и сервисот за стримање на неговата платформа “X”...
Лилит Диабло 4 скриншот од Близард

Од ултрапопуларна игра, на Диабло 4 популарноста наеднаш ѝ опадна

Играта Диабло 4 ја доживеа судбината на Лост арк (Лost Ark), oдносно на почетокот беше многу популарна, а потоа популарноста наеднаш ѝ опадна. Ова се...

Првата сезона на „Диабло 4“ ќе почне на 20 јули – сè што вреди да се знае за неа

Првата сезона на „Диабло 4“ ќе почне на 20 јули. Неупатените може да се запрашаат што е сезона и како функционира. Сезоните во „Диабло“...
Превземено од NetEase

„Нетиз“ ги тужи „Близард“ за отштета од 44 милиони американски долари

По случувањата во јануари, кога поддршката за опстојување на „Близард“ на кинескиот пазар беше целосно повлечена, а Близард сè уште не може да најде...

Поради наводна навредлива порака за претседателот, Diablo Immortal е одложена во Кина

Станува збор за порака на Weibo (кинеска платформа слична на Twitter) што ја има испратено вработен во тимот на Diablo Immortal во Blizzard со...
Скриншот од Steam за играта Stray

Кратки „гејминг” вести со трејлери: WoW, Spiderman, Sonic, Stray, Diablo…

Најнови „гејминг“ вести што ги опфаќаат игрите Спајдермен 1 и 2, Diablo Immortal, WoW, Stray, FFXVI, Sonic Frontiers со трејлери и кратки коментари: Spiderman https://www.youtube.com/watch?v=FwyG7-pisC8 Иако претходно...
Скриншот од Трејлерот за Diablo Immortal

Diablo Immortal излегува на 2 јуни, ќе биде бесплатна и ќе може да се игра и на персонални компјутери

Играта Diablo Immortal покрај тоа што е развивана како игра за мобилни телефони уште од 2018 година, ќе биде достапна и преку cross-play на...

Впечатоци од бетата на Diablo II Resurrected

За сите љубители на Diablo 2 која ја имаат преиграно повеќе пати, Diablo II Resurrected е „шлагот на тортата”. Се работи за истата игра...

Дали е Path of Exile добра замена за Diablo?

И двете игри Diablo 3 и Path of Exile  се многу слични, но сепак различни. Додека Path of Exile е бесплатна за играње, а...
Blizzard

Франшизите „Warcraft“ и „Diablo“ во фокусот на 30-годишнината на „Близард“

Во видео интервју за „Вашингтон пост“, претседателот на компанијата за видеоигри „Близард“, Џ. Ален Брек, зборува за стојалиштето на неговата компанија за време на...

Играта „Last Epoch“ излегува денес и носи револуција во „RPG“ игрите

Играта „Last Epoch“ (Последната епоха) излегува денес и ќе биде сериозна конкуренција на „Diablo 4“ (Диабло 4), но и на „Path of Exile 2“...
Номинации на главните игри од сајтот The Game Awards 2023

Отвореното гласање за номининираните игри трае до 7 декември

Номинациите на игри од „Game Awards 2023“, за кои има отворено гласање до 7 декември, може да гласаат играчи ширум светот на оваа веб-страница....
WoW Demonhunter Eldritch_фотографија од лична архива на Иван Стојановски

19 годишнината на World of Warcraft е во тек

Играта World of Warcraft (Светот на војувањето) ја прославува својата 19 годишнина денес почнувајќи посебен настан со многу награди и забавни активности. При логирањето...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ