fbpx
Пребарај

Cyberpunk 2077 - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш
Tekken 8 скриншот од Steam

Најнови трејлери за видео игрите Tekken 8, Star Wars Jedi: Survivor и Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Ги издвојуваме скорешните најдобри нови трејлери за видео игри кои се всушност нови верзии на веќе посточеки докажани наслови кои се очекуваат во блиска...
Witcher 3 Next Gen слика од CD PROJEKT RED

CD PROJEKT RED најави нови Witcher игри како и продолженија за Cyberpunk 2077

На големо задоволство на фановите, CD PROJEKT RED обелодени дека во план и изработка имаат нови продолженија за Witcher сагата како и експанзии и...
Cyberpunk 2077 Кијану Ривс -скриншот од главниот вебсајт на играта

Играта Cyberpunk 2077 се реактуелизира поради новото аниме Egderunners и новиот „пач“

Играта Cyberpunk 2077 драстично се реакуелизира поради новата аниме серија Cyberpunk 2077 Edgerunners на Netflix во продукција на CD Project Red и тим на...
Скриншот од Полска Амбасада

Познатата полска компанија CD PROJEKT RED што ги направи игрите Witcher 3 и Cyberpunk 2077 ги укинува своите продажби...

Познатата полска компанија CD PROJEKT RED што ги направи игрите Witcher 3:The Wild Hunt и Cyberpunk 2077 ги укинува своите продажби кон Русија и...
Cyberpunk

„Cyberpunk 2077“ не ги исполни очекувањата, но покажа како ќе изгледаат видео игрите во иднина

За првпат објавена во 1988 година од страна на дизајнерот Мајк Пондсмит, Сајберпанк (Cyberpunk) не остана само видео игра, туку премина во своевиден жанр...

Сајберпанк играта „Ghostrunner“ до утре е бесплатна на „Epic Games“

Играта „Ghostrunner“ со сајберпанк тематика, паркур скокање и прекачување каде играте „уличен самурај” што користи надградена катана и кибернетски импланти, е достапна за бесплатно...
Deus Ex Mankind Divided скриншот од Трејлерот за Играта на Epic Games

Играта Deus Ex Mankind Divided е бесплатна на Epic Games до четврток

Играта Deus Ex Manking Divided е бесплатна на Epic Games до четврток, 21.03.2024 година до 16 часот. Станува збор за култна сајберпанк RP игра...
Слика од Генџи од Овервач во сопственост на Blizzard

Нови гејминг вести за Overwatch 2, Guild Wars 2 и WoW како и попусти на Steam

Кои игри во моментов се на попуст? Каква е ревитализацијата на Overwatch 2 и кои нешта се преработени во играта? Кои се новите комбинации...

Декември носи неколку новитети во светот на гејмингот

Декември донесува неколку новитети во гејминг светот. CD PROJEKT RED ги насочи повеќето ресурси во изработката на „Witcher 4”, Genshin Impact ја заокружи приказната...
PC Gamer _Image Credits: Future

Списанието „PC Gamer“ со специјален број по повод 30-годишнината

„PC Gamer“ месецов навршува 30 години откако почна да известува за најновите и подобри видеоигри, но и за новитетите во хардвер - особено графички...

Најдобрите и најнови трејлери за игри од Gamescom 2023

На настанот Gamescom 2023 преку неколкучасовен стрим во живо беа претставени најновите и најдобрите трејлери за видео игри. Самите трејлери се добри и ги...
Скриншот за промоција на игри од Epic Games

Две нови бесплатни игри за преземање на Epic Games: Homeworld Remmastered Collection и Severed Steel

Во четвртокот беа објавени две нови бесплатни игри за преземање на Epic Games: Homeworld Remastered Collection и Severed Steel. Првата е стратегија со мултиплејер...
Скриншот од Steam

Пролетна распродажба на игри на Steam со намалувања до 75 отсто

Пролетната распродажба на игри на платформата Steam е во тек и ќе трае до 23 март. Ова е добра шанса да се “зграбат” најпосакуваните...
Неуромансер насловна на книгата превземена од Википедија

Ќе се снима серија базирана на книгата Неуромансер од Вилијам Гибсон

Компанијата „Епл“ во рамки на својот огранок Apple TV+ ќе снима серија базирана на книгата Неуромансер од Вилијам Гибсон. Гибсон буквално го измисли сајберпанк...

„Соносвет“ или што ако постои свет каде луѓето сонуваат заеднички: Интервју со Марио Савовски

Марио Савовски е млад писател, преведувач, геjмер и гејм-дизајнер кој во моментов живее и работи во Германија. Во интервјуто за Мета.мк тој зборува за...

Есенски попусти на игри на платформите Steam, Battle.net, GOG и Epic Games

Во тек се есенските попусти на најпознатите платформи за игри Steam, Battle.net, GOG и Epic Games. Во овој напис ќе ви обезбедиме линкови од...
Скриншот од Battlenet за Summer Sale

Летните попусти за игри се во тек на Steam и на Blizzard

Летните попусти за игри се во тек на Steam и на Blizzard. Додека Steam нудат преку 1000 игри на моменталниот попуст вклучувајќи и поскапи...
Unreal Engine 5 скриншот од главниот вебсајт

Мноштво од нови „модови од фанови“ во Unreal Engine 5 што покажуваат “Next level” реализам

Unreal Engine 5 (UE5) предизвикува револуција во „гејмингот“ и нуди нови модови сработени на различни теми кои изобилуваат со нов вид на реализам и...
Слика превземена од главниот сајт на Lost Ark

Погледнете ги најновите трејлери за најактуелните игри

Cyberpunk Next-gen https://www.youtube.com/watch?v=cCkYB6yZ8VI Најновиот трејлер за „Next-gen“ продолжението на играта „Cyberpunk 2077“ е по повод на големиот „пач“ што излезе неодамна каде се поправени баговите и...

Летна распродажба на Игри на GOG каде Witcher 3 е на 80% попуст

Секоја година во два периода (околу Нова Година и за време на летото) на повеќето платформи за видео игри се одржуваат распродажби. Моментално почна...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ