Спорт Македонија

Скопје викендов ќе биде домаќин на најдобрите лизгачи од регионот

20 февруари, 2019 - 10:22 (META)  Скопје Скопје викендов ќе биде домаќин на најдобрите лизгачи од регионот кои ќе настапат на третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Скопје он ајс 2019“ (Skopje on ICE 2019“), на лизгалиштето во СРЦ „Борис Трајковски“. Љубителите на уметничкото лизгање…

Заев и Мицкоски им честитаа на ракометарите за победата над Словенија

14 јануари, 2018 - 10:10 (META)  Скопје Преку своите профили, премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчеравечер им ја честитаа победата на македонските ракометни репрезентативци кои со победа над машката репрезентација над Словенија од 25:24 ги почна настапите на Европското првенство што се одржува…