fbpx
Таг: Epic Games

таг: Epic Games

Популарната игра Fall Guys станува бесплатна на 21 јуни

Популарната игра Fall Guys станува бесплатна на 21 јуни. Се работи за игра која на прв поглед изгледа како игра за деца, но е многу повеќе од тоа. Во играта се игра со еден лик кој се бутка во голема гужва од повеќе играчи, каде сите ликови се направени како “гумени бомбони” и се преминува преку вртоглави препреки, нивоа...

Играта Daemon X Machina бесплатна на Epic Games до 3 февруари

Скриншот од Epic Games
Daemon X Machina  e бесплатна на Epic Games до 3 февруари. Играта во нормална продажба чини 50 евра, а додека трае промоцијата на Epic Games може да се преземе бесплатно. Се работи за одлично сработена игра во аниме стил што е многу динамична и интересна и потсетува на едно од постарите аниме „Роботека“. Во играта возите роботи попознати како...

Играта “Gods will Fall” бесплатна на Epic Games до 13 јануари

скриншот од Epic Games
Играта Gods will fall е бесплатна на Epic Games до 13 јануари. Играта е направена и за PlayStation и за PC. Станува збор за игра слична на Диабло односно изометриска RPG игра со уметнички стил што потсетува на Albion и Kings Road играта што се игра на Facebook. Самата игра е наменета да биде и малку комична - арт...

Поновата Tomb Raider трилогија бесплатна на Epic Games до шести јануари

Скриншот од Epic Games
Поновата Tomb Raider трилогија е бесплатна на Epic Games до шести јануари. Трилогијата е составена од игрите Rise of The Tomb Raider-20 year celebration, Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition и Tomb Raider Game of the Year во вкупна вредност од 90 долари кога би се купиле, а сега добивате 3 “triple A” наслови бесплатно. Да се напомене...

Колекција од преку 1000 ретро игри бесплатна на Epic Games до втори декември

Скриншот од Antstream на Epic Games
Колекција од преку 1000 ретро игри е бесплатна на Epic Games до втори декември. Се работи за колекција од постари ретро игри од флипери и компјутери кои се играа во деведесетите. Но, веднаш ќе помислите дека е ова предобро да биде вистинито, и не е како што е рекламирано, затоа што има многу рестрикции за да ги играте игрите....

Играта Rebel Galaxy бесплатна на Epic Games до 19 август

Играта Rebel Galaxy е бесплатна за превземање на Epic Games до 19 август. Ако сакате игри со вселенски бродови и истражување на вселената, иако постара, ова е игра за Вас. Најмногу потсетува на играта Freelancer, но со подобра графика. Rebel Galaxy е излезена во 2015 година, но сепак е добра вселенска игра; планетите и небесните тела се супер сработени...

Играта A Plague Tale Innocence бесплатна на Epic Games до 12 август

A Plague Tale Innocence е бесплатна за превземање на Epic Games платформата до 12 август (четврток). Се работи за понова игра со одлична графика и може да се игра преку GeForce Now (GFN). Во основа целата игра е стелт ескорт игра, каде се прикрадувате водејќи го своето братче под рака и единствено оружје ви е праќата за фрлање камења....

Играта „Among Us“ сега е бесплатна на Epic Games Store

Амонг Ас
Една од најпознатите мултиплеер игри, „Among Us“, која доби голема популарност за време на пандемијата, сега може да се преземе бесплатно од продавницата на Epic Games. Играта која инаку чини 5 американски долари,  бесплатно ќе може да ја преземе секој кој има корисничка сметка на Epic Games Store, најдоцна до 3 јуни. Верзијата на „Among Us“ за мобилни телефони и...

Бесплатни игри од „Epic Games“ во пресрет на празниците

Игри
Почнувајќи од денска (17.12.2020), па сè до крајот на месец декември, американскиот издавач на видео игри, Epic Games, ќе започне со понуда на 15 бесплатни игри распоредени во 15 денови за да ги прослави празниците. Сè што ќе биде потребно за да се учествува и да се земе играта-подарок е да се креира бесплатен профил на Epic Games. Засега не...

ЗНМ: Новинари против нивна волја задржани во претпријатието „Комунална хигиена – Скопје“

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) ја осудува постапката на службеници од секторот за односи со јавност и од обезбедувањето на „Комунална хигиена – Скопје“ кои, како што се...