fbpx

Круз и Кејсик заедно против Трамп

-

Штабовите на Тед Круз и на Џон Кејсик, кандидати за републиканска претседателска номинација, соопштија дека почнуваат заедничка стратегија за да оневозможат Доналд Трамп да добие номинација.

Штабовите на Круз и на Кејсик издале соопштенија во кои се наведува дека Круз ќе ги фокусира ресурсите за победа во Индијана, додека Кејсик ќе се фокусира на западните држави, меѓу Орегон и Њу Мексико.

Трамп води во трката, но потребно му е да обезбеди поддршка од 1.237 делагати.

Ако не успеа во тоа, републиканците на конвенција можат да избираат и други кандидати, дури и тие што не учествувале во трката.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Руинираните објекти во фабрика „Треска“ тргнати, ќе надживеат дрвјата или зградите?

Од некогашната фабрика за мебел „Треска“ не е останато речиси ништо по неколкумесечното чистење на руинираните индустриски објекти на оваа локација во скопската населба Буњаковец. Мета.мк обезбеди фотографии од...