fbpx

Времето денеска облачно и врнежливо

-

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, особено попладне. Кон крајот на денот, врнежите на планините ќе поминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 11 до 23 Целзиусови степени.

Во Скопје се очекува слично време, со температура до 18 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...