fbpx

Избирачкиот список од денеска на јавен увид

-

Од денеска Државната изборна комисија (ДИК) ќе го стави на јавен увид избирачкиот список.

Во текот не денот, списокот ќе биде распределен во 34 подрачни единици на ДИК и во следните 15 дена граѓаните ќе можат во подрачните единици да извршат проверка дали ги има во избирачкиот список со точни податоци и доколку забележат какви било неправилности, ќе може да ги пријават.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...