Петнаесетгодишен ученик од Тетово вчера, околу 10 часот, со боксирач нападнал свој врсник и му нанел повреди на главата, информираат од полицијата.

Повредениот ученик по инцидентот бил пренесен во Клиничкиот центар во Тетово, каде по укажната лекарска помош бил задржан на лекување.

Од полицијата информираат дека по преземените мерки, осомничениот бил приведен и со него е извршен разговор во присуство на родител.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.