fbpx

Зоран Ставрески во Њујорк: Работно или на одмор?

-

Министерот за финансии, Зоран Ставрески е во Њујорк, дознава новинската агенција „Мета“.

Репортерот на „Мета“ го фотографираше министерот Ставрески вчера, во близина на Музејот на модерна уметност (МОМА), во Њујорк.

Од Владата и од Министерството за финансии денеска не добивме одговор дали министерот Ставрески е на годишен одмор или, пак, е во работна посета на Соединетите Американски Држави (САД).

Денеска ниту еден од портпаролите на Владата и на Министерството за финансии не одговараше на нашите телефонски повици за потврда на информацијата. stavreski vo NY

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

За прв пат во земјава е регистрирана епидемија на ХИВ кај одредена популациона група

Според резултатите од последното истражување од 2018 година, кај мажите кои имаат секс со мажи во Скопје, проценетата преваленца е 5,4 отсто, што значи дека во РСМ за прв...