fbpx

Членови на семејството на Бин Ладен загинале во авионска несреќа во Британија

-

Членови на семејството на Осама бин Ладен биле во авионот кој вчера попладне се урна во Хемшир, Велика Британија, соопштиле од амбасадата на Саудиска Арабија во Лондон, јавува „Би-Би-Си“.

Приватниот авион се урна во близина на аеродромот „Блекбуш“, а во несреќата загинаа пилотот и сите тројца патници.

Во изјава, објавена на „Твитер“, саудискиот амбасадор во Велика Британија, принцот Мохамед бин Наваф Ал Сауди, изразил сочувство до семејството Бин Ладен, додавајќи дека амбасадата е во постојан контакт со британските власти кои ја водат истрагата.

Авионот, „ембраер феном 300“, кој според информациите и припаѓал на фирма на семејството Бин Ладен, летал од Милано, Италија.

Очевидци на несреќата изјавиле дека по падот на авионот забележале топка од пламен и неколку експлозии.

Србија и Унгарија ќе му предложат на регионот да се приклучи кон изградбата на брза пруга

Србија и Унгарија ќе ги поканат Северна Македонија, Албанија, Грција, Бугарија и Турција да се приклучат кон изградбата на брзата железница во регионот, која за почеток ќе ги поврзува...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
lynda course free download
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
free download udemy course