fbpx

Студено и суво време

-

Денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, а попладне ќе настапи наоблачување во источниот крај од земјава. Облачноста до вечерта ќе се прошири и во западниот дел од Македонија.

Максималната температура ќе се движи до 10 Целзиусови степени во поголем дел од котлините низ земјава. Во југоисточниот крај, температурата ќе достигне до 13. степен, а на повисоките места, пак, максималната нема да надмине седум степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево, а попладне ќе настане умерена облачност. Дневната темпера ќе се искачи до до 11 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download micromax firmware
Download WordPress Themes Free
free online course