fbpx

Сончево и топло време, попладне локално со дожд и со грмежи

-

Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност, а попладне во планинските подрачја ќе има ретка појава на дожд и на грмежи. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 Целзиусови степени, а дневната од 32 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 38 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Опрема за безжичен и безбеден пристап до дигитални образовни ресурси за 40 училишта

Четириесет основни училишта во државата добиваат современа опрема за безжичен и безбеден пристап до дигитални образовни ресурси. Опремата е набавена преку проектот на Министерството за образование и наука за...