fbpx

Променливо облачно и топло време

-

Денеска времето ќе биде умерено до значително облачно, попладне со повремен дожд, особено во северните делови од земјата.

Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер. Дневната температура ќе биде во пораст и ќе се движи од 13 до 21 Целзиусов степен.

Во Скопје, повремен дожд се очекува околу пладне. Максималната температура ќе се искачи до 17 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Излезе играта „Senua’s Saga: Hellblade 2“

Излезе играта „Senua's Saga: Hellblade 2“, изработена од фирмата Ninja Theory. Во играта контролирате женски лик со проблеми со менталното здравје. Сенуа има свое алтер его што ја води...