Непознат маж со нож нападнал четири лица на метро-страница во Франкфурт, Германија.

Повредените се префрлени во болница и не се во животна опасност.

Полицијата го блокирала тој дел на градот, а напаѓачот се бара, пренесуваат германските медиуми.

Мотивот за нападот засега не е познат.