Маж претепан до смрт пред продавница во Охрид


       
Охрид, 24 јули, 2017 - 16:14 (META) 

Маж на возраст од 59-години вчера колабирал и починал во Охрид од повредите добиени во тепачка, извести СВР Охрид. Поради тоа, кривична пријава за убиство е поднесена против Н.С. (79), З.С. (45) и Д.С. (24), сите од Охрид.

Според СВР Охрид, вчера околу 17.30 часот, пред продавница на раскрсницата на улиците Будва и Радојца Новичиќ во Охрид, дошло до расправија помеѓу сега починатиот С.Г. (58) и најстариот од учесниците во тепачката, 79-годишниот Н.С., во која се вклучил и М.Г. (29) синот на починатиот.

Малку подоцна дошло до тепачка, во која се вклучиле и другите двајца пријавени за убиството, кои на починатиот 59-годишник му нанеле тешки повреди на главата.