Македонија

Нимиц: Подготвен сум да им помогнам на Македонија и Грција ако е потребно

13 декември, 2018 - 9:09 (META)  Вашингтон Договорот од Преспа е многу важен чекор за стабилноста на регионот и за односите меѓу Македонија и Грција, изјави специјалниот претставник на ОН, Метју Нимиц, по средбата во Њујорк со алтернативниот шеф на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос. – Очигледно политичкиот…

Облачно време, попладне со врнежи од снег

13 декември, 2018 - 9:03 (META)  Скопје Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и снег со слаб, на места и умерен интензитет. Попладне и во текот на ноќта врнежите ќе бидат од снег и повеќе ќе бидат застапени во западните и јужните делови.…