Македонија

Радев ги закажа вонредните избори во Бугарија за 26 март

24 јануари, 2017 - 19:28 (META)  Софија Претседателот на Бугарија, Румен Радев, денеска распиша вонредни парламентарни избори, што ќе бидат одржани на 26 март, а дотогаш функцијата премиер ќе ја извршува поранешниот претседател на бугарското собрание, Огњан Герџиков, соопштија од кабинетот на бугарскиот претседател. В петок, како…

СДСМ ја уништи локалната самоуправа во Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ

24 јануари, 2017 - 17:06 (META)  Скопје СДСМ е добро позната како партијата која со своите одлуки ја уништи локалната самоуправа во Македонија, а пред сè во Скопје, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за отчетот на градоначалникот Коце Трајановски.
„Поразениот СДСМ е партијата која со…