fbpx

Земјотрес регистриран на Крит

-

Земјотрес со јачина 4,3 степени според Рихтеровата скала околу полноќ е регистриран јужно од островот Крит.

Сеизмолозите јавуваат дека епицентарот на земјотресот бил во морето, на 71 километар од островот Гавдос и на длабочина од 12 километри.

Нема информации за евентуални жртви, ниту за причинета материјална штета.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Германија е единствената членка на ЕУ со повеќе потстанари отколку сопственици на имот

Германија е единствената членка на Европската Унија каде што има повеќе потстанари отколку луѓе кои поседуваат свои куќи или станови. Минатата година уделот на Германците кои поседуваат свои домови...