fbpx
Tag: Bombë

tag: bombë

Zaev për “Top Chanel Albania”: BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit

Në intervistën për emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës,  në Top Chanel“lideri i LSDM-së, Zoran Zaev,ka thënë se të dy partitë poltike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytur në korrupsion dhe materialet që posedon do ta dëshmojnë këtë që po e thotë ai, trasnmeton potrtali "MKD.mk“. “Sipas meje e që mbase jam më informuar, mund të them se incizimet tregojnë se...

KSZh-ja të hënën do tëdal me qendrim për materialet e Zaevit

Pas publikimit të incizimeve nga lideri i LSDM-së, Zorna Zaev, në të cilat pohon se funksionar shtetërorë kanë falsifikuar zgjedhjet, sot anëtarë të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ), kanë deklaruar se të hënën do të bisedojnë për këtë temën, në seancë të komisionit transmeton "Nova Tv" Kreu aktual i KSHZ­së Nikola Rilkoski tha se nuk është njoftuar me përmbajtjen e regjistrimeve audio,...

Zaev për “BBC”: U konfirmua vjedhja në te ciklet e fundit zgjedhore

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas publikimit të “bombës” së shtatë lidhur me parregullsitë zgjedhore në vitin 2011 gjatë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe në vitin 2013 gjatë zgjedhjeve lokale, dha intervistën edhe për televizionin BBC. Zaev pohon se, gjatë këtij procesi të shpërndarjes së të gjitha provave dhe argumenteve, do të tregohet se çfarë ka ndodhur në tre ciklet...

VMRO-DPMNE:Çdo qytetar e di pse ka votuar për ne

Pas publikimit të bombës н bombës së shtatë nga lideri i LSDM-së Zoran Zaev, ka reaguar edhe VMRO-DPMNE-ja. Sipas saj Zoran Zaev vazhdon me publikimin e materialeve të krijuara të cilat i ka fituar falë bashkëpunimit me shërbimet e huaja. “Edhe pse ekzistojnë fakte që janë bërë përgjimet në mënyrë ilegale, për të cilën tashmë një person është dënuar me burg. Sipas...

Zaev: Do të publikojmë çfarë ka pranuar Gruevski për emrin dhe si i ka kurdisur zgjedhjet

Pas konferencës së sotme për shtyp në selinë e LSDM-së, lideri i partisë, Zoran Zaev, u përgjigj në pyetjet e gazetarëve, pas çka dha disa poenta kyç. Kryetari i LSDM-së pohon se në materialet që i posedon gjenden dëshmitë për përgjimin e “gjashtë ambasadave më me ndikim”, për të cilat, siç tha, materialet do t’ua dorëzojë atyre. Zaev, gjithashtu, tha se...

VMRO-DPMNE: Zaevi vazhdon me tendcë të destabilizimit të vendit

Konferenca për shtyp e Zoran Zaevit vazhdon me skenarin e tendencës për desatbilizimin e Maqedonisë, për manipulimin e opinionit publik dhe marrjen me dhunë të pushtetit, reagojnë nga partia në pushtet  VMRO- DPMNE. Ndaj shpërthimit të “bombës” së katërt të liderit të opozitës maqedonase, Zoran Zaev, reagoi VMRO­DPMNE. “Në pres konferencën e sotme të Zoran Zaev nuk dëgjuam dhe as...

LSDM: Tentimet e kota të Gruveskit të mbrohet nga e vërteta sikur në “filma aksion”

Nikola Gruveski pohoi të gjitha skandalet lidhur me të dhe bashkëpunëtorëve të tij dhe  tejdukshëm në përpjekjet për tu justifikuar nga hapat  e turpshëm që tmerruan opinion e gjerë, reagoi LSDM-ja për konferncën për shtyp  të kryeminsitrit Nikola Gruevski. “Gruevski i vërtetoi të gjitha skandalet lidhur me të dhe disa bashkëpunëtorëve të tij dhe në mënyrë të padenjë mundohet të arsyetohet...

Problemi është se Mijallokvi guxon të arrestojë

Sasho Mijalkov i thotë Dragan Pavloviq- Latasit në audio- regjistrimin e bisedës telefonike: “Çfarë të thash unë, se prej të hënën do të fillojë të arrestojë. Përfunduan zgjedhjet dhe nesër Dragan”. Sasho Mijalkov i thotë Emil Stojmenovit: “Unë premtova diçka, se prej të hënën do të arrestojë. Saktë prita që të përfundojë 5 qershori, fushata, të shohim kush është kush dhe prej...

Garë në “Youtube”: Bombat prijnë para takimeve të fshehta!

Konferenca për  shtyp e kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, për pjesën e tretë të “bombës” ka thuajse 225.000 shikime për tre ditë në “Youtube”. Video me titull “Dëgjoni tmerr: Kurdisin arrestim dhe torturimin e Lube Boshkovskit” shkaktoi interes më të madh prej të gjithë regjistrimeve deri më tani në kanalin zyrtar të LSDM-së në “Youtube” dhe ka shikueshmëri rekord...

LSDM: Manipulimet në “You tube”janë kërkim qyqar për shpëtim të pushtetit

Për LSDM-në, video filmimet e publikuara ndërmjet Lube Boshkovskit dhe një personi me fytyrë të errësuar, në video servisin “You tube”, janë “kërkim  qyqar për shpëtim” i pushtetit të kryeministrit Nikola Gruevski dhe “duke kërkuar  mekanizma alternative për mbrojtje” pas publikimit të audio-filmimeve nga udhëheqësi i opozitës, Zoran Zaev, reaguan sot me kumtesë nga partia më e madhe opozitare, “Gruesvkit...

Qytetarët kërkuan Qeveria të jap dorhëheqje, kurse policia të mbaj anën

Disa qindra qytetarë  sot protestuan  Qeverisë  të shprehin revoltin e tyre për atë që gjithë kohës e  kanë ditur dhe kanë parandjerë edhe më parë, por për të cilat dje dhe ditëve më parë morën dëshminë, pas publikimit të  audio- regjistrimeve publikoi lideri i opozitës, Zoran Zaev. Në protestën e cila zgjati më shumë se dy orë, qytetetarët me dorë...

Qytetarët kërkojnë dorëheqje dhe gjuajnë Qeverinë me mollë

Rreth 150 qytetarë janë grumbulluar para Qeverisë që përmes protestës të shprehin revoltin e tyre nga përmbajtja e regjistrimeve që dje i publikoi liderit i opozitës, Zoran Zaev  dhe të kërkojnë përgjegjësi dhe dorëheqje nga ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankullovska dhe zëdhënësi Ivo Kotevski për brutalitetin policor. Pak kohë pas fillimit të protestës, të grumbulluarit filluan të hedhin...

Si u përgjigj Zaev në pyetjet e gazetarëve?

Pas publikimit të raundit të tretë të bisedave të përgjuara, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, u përgjigj në këto pyetje të gazetarëve : A pritni të arrestoheni të mërkurën tjetër? -Gruevski dhe Mijalkov- dhe çdo gjë është e mundshme. E dini se jemi të përgatitur dhe asgjë nuk mund ta pengoj që e vërteta të prek deri tek qytetarët. Koment për deklaratën...

Pas “Puç-it”, Zaevi komunikon nëpërmjet WhatsApp dhe Viber

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i shfrytëzon aplikacionet për  mesazhe të shkurta ËhatsApp dhe Viber në komunikimin e përditshëm, e shumë më pak celularin. Zavei, i pyetur nga “Meta”, se ai dhe kolegët e tij nga opozita, pas marrjes së materialeve nga “bombat” a përmbahen nga përdorimi i telefonave celular, thotë se “as më pak e as më shumë” i përdorim...

Bombë para gjykatës së Shkupit

Sonte rreth orës 20:00 ka ndodhur një shpërthim para gjykatës në Shkup. Nuk dihen shkaqet e shpërthimit. Ndërkohë që raportohet se nga shpërthimi nuk ka viktima, por është shkaktuar dëm i vogël material. Policia menjëherë ka dalë në vendngjarje dhe po heton rastin. Për informata më të hollesishme nga MPB-ja paralajmërojnë për nesër.

Gjykatësit të shqetësuar se duhet publikisht të mbrohen nga presionet

Shoqata e Gjykatësve sot nuk ka dalë me ndonjë qëndrim konkret lidhur me “bombat” e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, por ka shprehur shqetësim, lidhur me faktin se gjyqësori duhet të mbrohet publikisht nën presione. Nga Shoqata e gjykatësve thonë se me qëndrim konkret do të dalin vetëm atëherë kur të jenë dëgjuar të gjitha gjykatat në vend. “Në kontekst...

Gjendet bombë në stacionin hekurudhor të Parisit

Trafiku hekurudhor në një stacion hekurudhorë në Paris është ndërprerë, ku punonjësit, duke i riparuar hekurudhat, kanë gjetur bombë të pashpërthyer. Siç njoftojnë mediumet lokale, bëhet fjalë për bombë nga Lufta e Dytë Botërore. -Bomba është gjetur gjatë punimeve të hekurudhave- deklaroi përfaqësues i paemëruar i hekurudhave franceze, duke shtuar se është ndërprerë trafiku i trenave të cilët bartin udhëtarë në...

“Bomba” i vërtetoi sekretet publike. E verifikuar!

Bisedat telefonike, ku në dy raste i publikoi lideri i opozitës, Zoran Zaev, edhe pse nuk shkaktuan zhvendosje tektonike, megjithatë treguan se thuajse çdo që që kemi dyshuar se bëhet në shtet- ka qenë e saktë. “Bombat” e Zaevit sikur pretendojnë të vërtetojnë titullin e programit të fundit me të cilin doli VMRO DPMNE në zgjedhje –“E verifikuar”. Kështu, nëse...

Shilegov: Gruevski konfirmon se është autor i përgjimeve

Nikolla Gruevski ka vërtetuar se ka kryer përgjimin bashkë me kusheririn e tij, drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov. Shilegov tha se Gruevski ka pranuar se me bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë ka ndërhyrë në gjyqësi, kanë kurdisur vendime gjyqësore, kanë zgjedhur dhe shkarkuar gjykatës sipas përshtatshmërisë partiake. “Këtë e dëshmoi ikja e Gruevskit nga komentimi i përmbajtjes skandaloze...

Gruevski paralajmëroi përgjigje konkrete për “bombën”

Kryeministri Nikolla Gruevski pas përgjigjes së shkurtër para takimit me kolegun e tij serb Aleksandar Vuqiq, theksoi se shumë shpejtë do të dal në opinion me detaje shtesë. Nikolla Gruevski shumë shkurt e komentoi shpërthimin e “bombës” së dytë të Zoran Zaevit. “Unë në pres konferencë paralajmërova se ka punë të këtilla, dhe tregova se Zaev më tregoi se këto materiale...