fbpx

Gjendet bombë në stacionin hekurudhor të Parisit

-

Trafiku hekurudhor në një stacion hekurudhorë në Paris është ndërprerë, ku punonjësit, duke i riparuar hekurudhat, kanë gjetur bombë të pashpërthyer.

Siç njoftojnë mediumet lokale, bëhet fjalë për bombë nga Lufta e Dytë Botërore.

-Bomba është gjetur gjatë punimeve të hekurudhave- deklaroi përfaqësues i paemëruar i hekurudhave franceze, duke shtuar se është ndërprerë trafiku i trenave të cilët bartin udhëtarë në Gjermani, Zvicër dhe Luksemburg.

Sipas të dhënave të policisë, bomba edhe më tej ka kapacitet për shpërthim.

Ekipet speciale të sigurisë punojnë në çmontimin e bombës.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.