fbpx

Спасовски и Ковачевски ќе земаат апанажа од 2.500 евра месечно

Покрај апанажа, Ковачевски побарал и добил право на користење службено возило, кое му следува во согласност со Законот за возила

-

Поранешниот премиер Димитар Ковачевски и поранешниот министер за внатрешнби работи Оливер Спасовски, побарале и добиле апанажа од 2.500 евра, која ќе ја добиваат во следните 12 месеци. Покрај апанажа, Ковачевски побарал и добил право на користење службено возило, кое му следува во согласност со Законот за возила.

Освен експремиерот и поранешниот министер за внатрешни работи, апанажа ќе добиваат и Весна Бендевска и Исмаљ Камбери од Комисијата за заштита од дискриминација.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Утре бесплатен влез во музеите и на локалитетите по повод Светскиот ден на спомениците и археолошките локалитети

Светскиот ден на спомениците и археолошките локалитети, 18 Април, утре ќе биде одбележан со бесплатен влез во сите национални установи од областа на заштитата на културното наследство, кои ќе...