fbpx

Костовски: Заев е виновен за „Пуч“, има цврсти докази против него

-

Зоран Заев знае дека е виновен за случајот „Пуч“ и има цврсти докази против него и против Зоран Верушевски, и затоа втора недела молчи за аболицијата што му ја подари Катица Јанева, исто како што молчеше и за случајот „Глобал“, изјави на прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој додаде дека „со оваа одлука СЈО и Катица Јанева само потврдиле дека се работи за класична политичка испостава која по директива мораше да го заштити чадорот кој протекува од сите страни“.

– За каква фактичка состојба говори СЈО, кога крајно непрофесионално не ги зеде предвид фактите и доказите кои целата јавност ги виде – изјави Костовски.

Според него „за предметот „Пуч“ имаше правосилен обвинителен акт, поткрепен со бројни докази на кои работеа органите на прогонот“.

– СЈО покажа дека не било формирано да го расчисти нелегалното прислушување, туку за да го спасува криминалецот Зоран Заев и организацијата што ја направи Верушевски, кои две и пол години ја држеа нашата држава во заложништво – истакна Костовски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
udemy free download
download xiomi firmware
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=