fbpx

Груевски: Македонската влада ќе соработува со новата администрација на Трамп

-

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по повод промените што се случуваат на светската политичка сцена и очекувањата, за порталот „Телеграф“ изјави дека „македонската влада ќе биде во тесна комуникација и ќе соработува со новата администрација на Доналд Трамп за остварување на стратегиските цели на државата“.

„Наш приоритет останува членството во НАТО и во Европската Унија, при што важна е соработката со нашите партнери, САД и Европа“, изјави Груевски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Советот на Скопје усвои граѓански предлози за намалување на загадувањето, следно е да донесе одлуки и да ги спроведе

Советот на Скопје ги прифати сите 19 предлози за намалување на загадувањето на воздухот кои ги предложи првото Граѓанско климатско собрание на Скопје. Иницијативите се со различен рок на...