fbpx

Ќамили: Лица во црни униформи легитимираат во Тетовско

-

Земри Ќамили,заменик министерот за внатрешни работи, вчера потврди дека во Tетовско, лица во црни униформи легитимирале граѓани и им се заканувале.

– Во неделата е евидентиран случај кога непознати лица, облечени во црно, но без обележја, им се заканувале на вработени во тетовски „Водовод“, но не се претставиле како претставници на Илирида – изјави Ќамили.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Костал Македонија“ ќе вложи 50 милиони евра во фабрика за полначи на електрични возила

„Костал Македонија“ ќе инвестира нови 50 милиони евра во изградба на фабрика за производство на полначи за електрични и хибридни возила во периодот од јули 2023 до декември 2026...
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download intex firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course