fbpx

Облачно и ветровито

-

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, со слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до девет Целзиусови степени, а дневната од 12 до 17 степени.

Во Скопје, времето ќе биде претежно облачно со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

 

Матурантите договараат ресторани за прослава, но и учат за матурскиот испит

Откако наставата се нормализира во последниве недели после лажните дојави за бомби, матурантите се подготвуваат за претстојните прослави, но и за полагање на испитот на зрелоста. Годинава за прв...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
download lenevo firmware
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=