fbpx

Се урна странски дрон во Иран

-

Странско беспилотно летало за набљудување вчера се урнало во југозападниот дел на Иран, јави денеска иранската новинска агенција „Фарс“.

Дронот се урнал во предградие на градот Шус, кој се наоѓа во близина на границата со Ирак.

Засега не се открива дали дронот е соборен ниту, пак, на која земја припаѓа.

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free online course
download intex firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course