fbpx

Ре/Макс, една од најголемите светски компании за недвижности, ќе работи и на нашиот пазар

-

Ре/Макс, една од најголемите, најреномирани и најуспешните компании, ќе го професионализира пазарот со недвижнини и во Северна Македонија и ќе воведе меѓународни стандарди во купувањето, продавањето и изнајмувањето на недвижности во земјава. Ова било договорено при средбата на вицепремиерот Фатмир Битиќи, со потпретседателите на Ре/Макс за Европа, Курт Лукас и Адриан Бури, за време на неговата службена посета на Швајцарија, информираат од Владата.

Со влезот на оваа компанија во Северна Македонија, државава ќе биде ставена на меѓународната карта за недвижности, што во пост-ковид ситуацихата, ќе значи раздвижување и отворање на пазарот за недвижности и на економијата, се вели во владиното соопштение.

Ре/Макс е американска интернационална компанија за недвижности со повеќе од 6 илјади канцеларии ширум светот. Првите разговори и донесувањето на одлуката за проширување на нејзиното работење во нашата земја, беше во март 2020, но поради ковид пандемијата, сега, по скоро една година пауза, се донесе одлука за започнување  со работа.

Уапсени три лица од струшко осомничени за полови дејства со деца

Струшката полиција уапси еден малолетник и две возрасни лица од струшките села Враништа, Драслајца и Мороишта поради основано сомнение за полови дејства со деца помлади од 15 години. Од Основното...
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download