fbpx

Пожарот во стан во Хром бил прикривање убиство

Иако станува збор за првични сознанија, во текот на денешниот ден, Обвинителството во координација со МВР презема и други дејствија и се издаваат наредби за целосно расчистување на настанот

-

Според Основното јавно обвинителство Скопје, чиј дежурен обвинител извршил увид во опожарениот стан во Хром, каде вчера беше пронајден пoчинат 35-годишник, жртвата била првин избодена со отар предмет, а потоа бил подметнат пожарот во станот, за да се прикрие убиство.

Иако станува збор за првични сознанија, во текот на денешниот ден, Обвинителството во координација со МВР презема и други дејствија и се издаваат наредби за целосно расчистување на настанот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Паралелна конференција на ОБСЕ: Русија е брутална кон Украина, улогата на граѓанското општество е исклучително важна

Демократијата опаѓа во земјите каде што нема простор за активизам на граѓанското општество. Сведоци сме на алармантниот број на вооружени конфликти, во последната година сведочиме како Русија е брутална кон...