fbpx

Поевтинуваат горивата

-

Бензинот поевтинува за еден денар, а дизел-горивото за три денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Еден литар „еуросупер БС-95“ ќе се продава за 61,50 денари, а „еуросупер БС-98“ за 63,50 денари.

Новата цена на „еуродизел“ ќе изнесува 43,50 денари за еден литар, а екстралесното масло за домаќинство ќе чини 32 денари за еден литар.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...