fbpx

Zbret çmimi i derivateve

-

Benzina prej sonte në mesnatë do të lirohen për një denar, ndërsa dizeli për tre denarë, vendosi sot Komisioni rregullativ për energjetikë.

Një litër EUROSUPER BS­95 do të shitet për 61,50 denarë, ndërsa EUROSUPER BS­98 për 63,50 denarë. Çmimi i ri i EURODIZEL (D­E V) do të arrijë 43,50 denarë. Ekstra vaji i lehtë për amvisëri lirohet për 3,5 denarë dhe do të kushtojë 32 denarë për litër.

Çmimi i mazutit M­1 NS zvogëlohet për 1,774 denarë për kilogramë dhe do të arrijë 15.969 denarë. Komisioni rregullativ për energjetikë e konfirmoi çmimin e ri të karburantit në bazë të lëvizjeve të çmimit të naftës së papërpunuar në tregun botëror dhe kursin e denarit në raport të dollarit në 14 ditët e fundit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.